Chci být...

Text po bouři a procesu. Aneb jak být sám sobě terapeutem.

Tak tohle bylo husté ráno. Někdy stačí jedna obyčejná věta, kterou tím druhý nic zlého nemyslí a vás to nadzvedne neskutečným způsobem. Naštěstí už poznám, kdy je to nazrcadlení něčeho mého, zvlášť, když to vnímám takto - jako když dítě škrtá sirkou nad bednou s dynamitem. Uááá!


Šla jsem do toho. Šla jsem se s tím poprat tak, jak to umím. Ponořit se do toho hnoje až po uši, ne, až po temeno hlavy a hledala jsem, co mi to má říct. Kartičky mne nebavily, mluvení o tom nepomáhalo, ale vypisováním jsem to pomaličku uvolňovala a zjistila jsem, že něco chci. Šla jsem to namalovat na plachtu a po chvíli se to zvrhlo v čmárání a uvolnění té emoce. Hudbu jsem si dala na plný kecky, ponožky dolů, čmárala jsem a pak jsem začala křičet a skákat a dupat a řvát CHCI TO! CHI TO! CHCI TO! CHCI TO!!! Dovolila jsem si být tím malým dítětem, tou malou Tarruškou beruškou, která má hysterák, protože něco PROSTĚ CHCE! a nechápe, proč to nemůže mít, vždyť je to tak JEDNODUCHÉ! A máma jí místo toho seřve, nařeže, strčí pod studenou sprchu, aby se zklidnila. Seru na to! Žádný zklidnění, dokud to nebude venku. Dovolila jsem si to naplno vypustit ven a vydupat. Teď. Tady a teď! Teď už můžu, jsem velká, dospělá a stejně to tu nikdo neuslyší, takže sem z Bohnic nepřijedou. 

A tak se to uvolnilo a teprve TEĎ je ten KLID. A je úžasný....  Děkuji. 

A co vlastně chci?

 

Svítit, zářit a v případě potřeby být bouře, která vletí do života a osvítí ten humus, otevře Pandořinu skříňku, ukáže na tu hromadu hnoje, nazrcadlí naše neuvěřitelně důmyslně schované pocity a emoce plné bolesti a nepochopení, které jsme si sami před sebou schovali a zavřeli.
 

To mi dává smysl. Být. A ukazovat to.
 

Chci být smyslem, SMYSLU-PLNÁ.

Kdo si chce toto zkusit a přijet se vydupat, vyvztekat a vybrečet, dejte mi vědět a přijeďte. Malováním, psaním, kreslením, prožíváním to uvolníme. Jde to! A ten pocit potom... ááách... 

 

Dovolíš si to?
 

>>>http://www.tarradlabkova.cz/cs/individualne<<<

Tematické foto u hromady hnoje by Lenka Winklerová.