Láska a hovna


Související song: LOVE ME AGAIN - JOHN NEWMAN 

 

"Can you love me again?" - "Yes, I can."


Protože JÁ dovoluji, aby mi ostatní roztrhali srdce. MOJE ZRANITELNOST - MOJE ZODPOVĚDNOST. Protože bez zranitelnosti není citlivosti, a bez citlivosti není lásky.


A jo, myslím si, že i přes to nejhorší, pořád je jednodušší milovat druhého než sebe sama. Copak sebeláska, když mi všechno šlape, když jsem v pohodě, to je pohodička, koupit si kytku, zajít si na masáž... Ale zůstat sami sobě nejlepším kamarádem, když něco poserem, když někomu ublížíme, když se cejtíme jako ultimátní debil, nebo když se podíváme svejm démonům hluboko do kožichu? To je teprve árt of láv!


A jak to máte vy? Máte někoho, koho opravdu z hloubi duše nenávidíte a chtěli byste, aby chcípnul? Nebo je to spíš ta druhá varianta "Neustále se učím mít rád(a) sama sebe, i když pořád vytahuju z tý jímky další a další kýble s hovnama?"


Já osobně vidím, teda cejtím! ty hovna u druhejch líp než u sebe, tak jim všecko dokážu omluvit, odpustit jim, co mi udělali, vědomky, nevědomky, to je už nakonec jedno, vždyť jsem to dovolila, mimo jiné. Ale nejvtipnější, nejvtipnější jsou ty situace, kdy už teda chci někomu zakroutit krkem, protože mi to zabrnkalo na něco, co ještě nemám zpracovaný, a tak ty hovna přehlídnu a jak ho tak pomyslně škrtím, najednou zjistím, že tam ty hovna jsou!

 

Zrcadlej se mu v očích - a jsou moje.

 

 

Obraz "Zlaté srdce vol. II" v procesu.