"Totemová zvířata" Centrum Spontanea Litomyšl 2019

 

Výstava stále trvá, prohlídka je možná po domluvě se mnou (prostor není volně veřejnosti přístupný, pouze v době konání seminářů a akcí).

 

Totemová nebo též silová zvířata provázejí coby přátelé a průvodci člověka v různých kulturách již odnepaměti. Jejich esence se prolínají v naší duši i v naší psýché. Vždyť kdo nezvolal óóó!, když v lese potkal jelena, kdo se neusmál při pohledu na hbitou veveřičku, kdo nechtěl být svobodným koněm cválajícím po pláni, kdo nechtěl zabořit hlavu do měkkého kožichu vlka?

 

Zvířata mě fascinují již od dětství a loni se výrazně přihlásili o slovo i v mé tvorbě. A vedly mne nejen ke klasické malbě, ale i k experimentování - lepila jsem krystaly a ulity na plátno a k naplétala ptačích pera do ozdobných závěsů k obrazu, až vzniklo něco jako lapač snů, který podpořil esenci zvířete a zesílil energii obrazu.

 

Vernisáž Totemových zvířat byl požehnaný čas.

 

Přemýšlím, jak to popsat, ale nedostává se mi slov. Což se mi stává málokdy! :) Bylo to boží, výživné a V PROUDU.

Děkuji za nádherné květiny a úžasné dárečky, jablíčka jsou delikátní!

Ale hlavně! Za Vaši přítomnost a naslouchání Příběhům... že jste to vše vydrželi (ale prý jsme se dostali mimo prostor a čas), nasáli a pak mi zpětně vyprávěli, co jste při tom zažili.

 

Vážím si toho a děkuji za to, že mohu malovat a předávat... heart

 

Děkuji Míle Bohunické za nabídku vystavovat v tomto kouzelném prostoru, křižovatce pozoruhodných bytostí...

Děkuji Dášence Zvolánkové za úvodní slovo a zpěv, který nás naladil a doslova propojil dimenze...

A děkuji Leničce Winklerové za milé fotky na památku, i když jich není moc, protože ji Příběhy tak vtáhly, že ani nemohla fotit! :D Ale tak to mělo být. Ta krása a zážitek nám zůstaly zapsané hlavně v srdci...

 

Prostě - děkuji. heart

S vděčností a láskou Tarra