O MNĚ

 

TARRA DLABKOVÁ (*1986)

  

Narodila jsem se v Praze, ovšem mládí jsem strávila v Letohradě, v malebné krajině pod Orlickými horami. Na zahradě, v přírodě, v lese, mezi zvířaty a u koní. Tento čas ve mně vybudoval neskutečně silný vztah k přírodě a ke zvířatům, především (ale nejen) ke koním. I proto jsem se rozhodla vystudovat chov koní na střední i vysoké škole zemědělské.

  

 

Tužka s pastelkou a jak to bylo dál?

 

Už na škole se ukázalo, že se kresba a malba stává mou životní láskou, vášní a niternou potřebou. Přestože kreslím již od dětství, až několik kurzů intuitivní kresby mi pomohlo uvolnit se z černobílé kresby (kreslila jsem především koně) do barevného světa hravé fantasie, což byla asi moje největší výhra. Zároveň se školou (i ve škole :) jsem tedy tento nový směr dennodenně pilovala a rozvíjela.

 

Po dlouhém pastelkovém a pastelovém období jsem absolvovala kurzy akvarelové malby u Jitky Zajíčkové a tato zkušenost nastartovala používání štětců. Pár maleb, pokus - omyl a co už nešlo navrstvit v akvarelu, protože se muselo dlooouze čekat na uschnutí vrstvy, najednou skvěle fungovalo s rychleschnoucím akrylem na plátně!

 

A funguje mi to skvěle dodnes! Malování akrylem mne drží a naplňuje zhruba od roku 2017, kdy jsem se do něj opřela naplno na silně prožitkové akci s tranzovním tancem.

 

Stále maluji pocitově a intuitivně a má tvorba se odvíjí podle toho, co cítím ve svém nitru...

 

Více o procesu zrodu mých obrazů si můžete přečíst v článku "Jak vznikají..."

  

 

Alternativní vzdělávání:

 
Co se týká mého osobního seberozvoje a cesty, tak jsem se učila a stále se učím od inspirativních vědomých žen i mužů, ať již na individuálních konzultacích, tak na vícedenních seminářích. Ty pro mne největší "srdcovky" zmíním i zde:

 

Lea - nevidomá výtvarnice - seberozvojové konzultace a intuitivní malování

Michaela Petersen - intuitivní tanec, mimosmyslová komunikace, práce s tarotem

Lenka Franzová - konzultace, semináře ženského zaměření

Monika Břízová - konzultace, práce s tělem, jóga, řeč těla

Lenka Tauchmanová - automatická a intuitivní kresba

 

Učím se však nejen na seminářích, ale i v dennodenním životě. Protože - jak už to tak bývá - pokud chceme a otevřeme se, největším učitelem je Život sám, který nám dennodenně přináší situace radostné i vyzývavé.

 

 

Jsem žena, malířka, matka, inspirátorka, trochu bylinkářka a čarodějka, příležitostná básnířka a velká tulačka - barvami, přírodou i životem.

 

Mívám více než mnoho zájmů a snívám nespočet snů. S chutí střídám činnosti akční s poetickými a každou chvíli nadšeně přisypu špetku něčeho nového.

 

A tímto vším maluji na plátno mého života, někdy tmavší, jindy světlejší odstíny, prostě tak, jak mi to život zrovna namíchá. :-)