REFERENCE

 

"Tarra v životě prošla dlouhou cestu. Někdy jsem měla pocit, že se i ztratila (dokonce si vzala vědce :-D ). Ale její obrazy dokazují opak. Její nitro zůstalo stejně plné a bohaté a naštěstí se dere ven. Některé její obrazy mě provází každý den (visí mi doma) a velmi často v průběhu dne přitáhnou můj pohled. Pro mě jsou to harmonizující obrazy.

Je krásné sledovat, jak se rozvíjení Tařřiny osobnosti promítá do její tvorby. S nadšením sleduji její práci s akvarelem. A doufám, že budu hrdá majitelka nejen jednoho kusu :) " (Zuzana Hynek Tvrzníková)

  

    

„Obrazy od Tarry Dlabkové jsou nabité sílou a čistou energií. Každý z nich Vám něco dá. Třeba i pocit, že každému snažení se dostane odměny. Že má smysl něco dělat, někam jít a něco za to dostat.“ (Kateřina Luzarová, Papírový Ráj)

 

  

"Tařřinou tvorbou jsem naprosto uchvácena. V jejích obrazech je neuvěřitelná síla, která doslova pulzuje energií. Každý obraz je jiný a přesto mě každý osloví svou řečí - Tařřinou řečí. Stačí se jen naladit, vnímat, naslouchat. Velice doporučuji, je to nevšední zážitek." (Lenka Martonová)

 

 

„Tařřiny obrazy jsou ve skutečnosti ještě pohádkovější, krásnější, mystičtější, silnější a magičtější, než na monitoru počítače. Jsem nadšená a kochám se...“ (Květa Kobrlová)

 

  

"Tařřiny obrazy jsou, stejně jako Tarra sama, velice rozmanité. Přesto si však vždy neochvějně najdou cestu do srdce, mysli a duše člověka, který se na ně zahledí. Každý z obrazů může být pro různé lidi zcela jiným. Pro někoho tajemný, záhadný, třeba až temný a pro jiného zářivý, láskyplný, nabíjející. Člověk v těchto obrazech nachází člověka, neboť z něho vzešly. Jsou plné citů, energií a vlivů vycházejících z lidí a prostředí.

Přestože Tarra prošla různé styly a každý z jejích obrazů je zcela originální, mají jednu věc všechny společnou. Svobodu vyjádření. A to nikoli pouze tvůrce, ale hlavně obrazu samotného. Ty jsou prolnuty svobodou v každém tahu, který Tarra, jakožto jejich prostředník stvoří. Ona jim naslouchá a nechává je vést její ruku, ať již v ní drží tužku či štětec či cokoli jiného. Tím vznikají díla nesmírně originální, neboť je netvoří jediný člověk, ale vše kolem něho." (Julie Kristlová)

  

   

„V obýváku nám od Tarry visí dva obrazy v teplých barvách, jsou příjemné a podporují útulnost pokoje. Návštěvníkům se nejvíce líbí obraz ohnivého koně, ten zaujme prakticky každého.“ (Filip a Eliška Applovi)

  

  

„Obrazy od Tarry Dlabkové dodávaly naší kanceláři pohodový ráz a lidé si je se zájmem prohlíželi. Určitě doporučujeme si obrazy půjčit či zakoupit.“ (Viktor a Hana Peškovi)

 

 

"Estetika, inspirace, emoce - to vše patří k byznysu, to vše pozitivně podpořeno obrazy od Tarry Dlabkové na stěnách mého obchodu." (Martin Horák, Optika a optometrie v České Třebové)

 

 

  

Reference k jednotlivým obrazům:

 

ŠŤAVNATOST

„Chcete mít dny naplněné energií? Pověste si tento obraz naproti posteli. Protože když ráno jako první věc uvidíte ŠŤAVNATOST, bude celý váš den nabitý a Vy samozřejmě taky.

Pokaždé, když se na ŠŤAVNATOST podívám, usměji se. Vnitřně i navenek. Ten obraz je nabitý svěžestí, veselostí, hravostí, létem a teplem. Někdy mám pocit, že když bych si k němu přivoněla, že ucítím vůni pomeranče. Při každém kouknutí do Vás pošle proud krásné pozitivní energie a dobije Vám baterky. Chvíli se na něj dívejte, zahleďte se do jeho nitra a on Vás pohltí, vtáhne do sebe a spoutá tou přemírou energie. Je to zkrátka nabíjecí obraz.“ (Kateřina Luzarová, Papírový Ráj)

 

LOĎ SVÍTÁNÍ

„Setkání dvou světů, dvou pólů, dne a noci – taková je pro mne LOĎ SVÍTÁNÍ. Obraz dvou energií, které se vzájemně propojují a doplňují a tím tvoří příjemně uklidňující celek. LOĎ SVÍTÁNÍ uklidňuje, chlácholí, uzemňuje, staví zpět na nohy. Dodává vnitřní klid, ale dovoluje také pustit ven vášeň.

Projděte se tím obrazem. Je jedno, odkud vyjdete, svůj cíl najdete. Vydejte se třeba do vášnivých a hřejivých tónů oranžové, které Vás stáhnou k uzemňující hnědé, abyste vzápětí vystoupali k uklidňujícím odstínům modré a šedé. Tenhle obraz Vás nenechá jen tak stát a spát. Donutí vás cestovat krajinou vašich snů a přání.“ (Kateřina Luzarová, Papírový Ráj)

  

PODMOŘSKÝ SVĚT

„Než jsem si přečetla název, viděla jsem tomto obrazu spíše scenérii nočního lesa a světýlko ukazující cestu ven. Budu se ale držet autorčina názvu - PODMOŘSKÝ SVĚT na Vás vysílá energii, která pobízí k aktivitě. Žluté, oranžové a zelené tóny vystupující ze dna jsou nabité sílou, energií a odhodláním. Skrývá se v nich touha i odhodlání. Modré odstíny v sobě nesou uklidňující pocit, že vše dobře dopadne. Chvíli se dívejte a ucítíte nutkání něco dělat, učinit nějaký krok. V hlavě se Vám usadí myšlenka: >>Snaž se, dělej něco a bude Ti fajn.<< “ (Kateřina Luzarová, Papírový Ráj)

  

REFERENCE NA KOŇSKÝ TAROT:

"Tenhle koňský tarot jsem si zamilovala ve chvíli, kdy jsem uviděla první kartu a myslím, že to tehdy byla věž. Taroty jako takové jsem dlouho obdivovala a měla ráda, ale nikdy jsem se nepokoušela je vlastnit. Jednak to nebyl můj šálek kávy a vykládal mi je kamarád - aneb měla jsem ráda, když mi je někdo vykládal, ale sama jsem si na to netroufala. Zároveň mě nikdy žádné tarotové karty neoslovily tak, že bych je chtěla mít. Dokud jsem neuviděla ty Vaše.

Za prvé, jsou jednoduše nádherné. Miluju koně a nesnáším jejich kýčovité obrázky. Tohle rozhodně není kýč, ale umělecké dílo. Nemluvě o tom, že máte neuvěřitelný cit pro propojení symboliky jednotlivých karet. Na každé kartě neustále nacházím nové a nové detaily, které mě ohromují. Jakoby se v nich snoubila promyšlenost a intuice. A symbolika barev... Nádhera. Karty jsou taky příjemné na dotek a kresba jakoby z nich v určitém úhlu vystupovala (na to jsem byla upozorněna a moc se mi to líbí).

Co se týče Metamorfózy, vůbec nejsem fanoušek motivačních karet a textů a podobně. Vlastně se mi normálně spíš protiví, ale tyhle texty jsou velmi příjemné, nevnucují se a na nic si nehrají. A kombinace textů a obrázků je opravdu vynalézavá.

A na závěr: krabičky! Zbožňuju ty krabičky!

Karty jsem dostala jako dárek k Vánocům, který jsem nečekala a který způsobil kopec radosti! Takže díky tisíckrát autorce a těším se na Vaši další tvorbu!" (Terezie Ševčíková)